Kuru Kuruya Vatan Millet Sakarya

0
1690

Kanada’da kuru kuru vatan millet sakarya edebiyatı yapanlara artık tahammül edemiyorum!

Ne kadar çok şey biliyor bu mübarekler!

Oturup kalkıp vatan kurtarıyorlar! İşleri güçleri sabah aksam gıybet, dır dır, vır vır! Son zamanlarda buna kendi dindaşlarını, ırkdaşlarını jurnallemeyi, ispiyonlamayı da eklediler! Böyle yaparak Vatan Sevgisi İmandandır hadisinin sırrına mazhar oluyorlar herhalde! Veya başları göğe eriyor olmalı!

Yurtdışında Cemaat kurumlarına kim girip çıkıyorsa jurnalleyormuşlar. Bunu da biri geçen açık açık söyledi. İnsa be yahu!

Bu zevat-ı kiram bir araya geldikleri kahvehanelerde, mescitlerde, evlerde, sağda solda Kanada ve Kanadalı düşmanlığı yaparken, alt yapısı olmayan kuru kuru bir Türk milliyetçiliğine sardırmışlar kendilerini iyiden iyiye.

Evet, bunları Kanada’nın her yerinde görebilmek mümkün! Montreal’de, Ottawa’da, Toronto’da, Edmonton’da…

Çocuklarının Türkiye ve Türk kültürüyle, arasıra giydikleri ay yıldız tişörtünün dışında ilgileri yok! Türkçeleri de İngilizceleri gibi kem küm!

Kendilerinin Türk kültürü hakkındaki malumatları ilkokul düzeyinin altında! İslami bilgileri bir kaç ayet bir kaç hadis! Kafaları gittikçe popülerleşen global İslamcılıkla alude!

Aman artık, iş vatan muhabbetine gelince mangalda kül bırakmadan aynı şeyleri geveleyip duran bu kişiler benden uzak dursun!

Kendileri için trajik olan durum şu:

Yıllardır Kanada’da yaşayıp, bu ülkenin nimetlerinden sonuna kadar yararlanıp hala Kanadalıları enayi gibi görmeleri! Bunlara göre Kanada devleti yolunacak kaz…

Halbuki, yaz tatilinde Türkiye’ye gitse bir ay duramaz! Ama gece gündüz Kanada’dadan vatan nostaljisi yapar! Vatanı kurtarır hainlerden!

Öte yandan yıllardır içinde yaşadıkları topluma, Kanada’ya ne hizmetleri olduğunu hiç sorma!

Kanada’da demokrasinin nimetlerin istifade edip, kendi ülkesinde diktatörluk rüyaları görmek nasıl bir kafadır ağa!

……..

Dini ağızlarından düşürmeyen bu kerameti kendinden menkul dindarlar, devletin ucuz evlerinde kalabilir, devletten her türlü maddi manevi yardımı suyunu çıkarırcasına alabilir, masa altından kazandıkları nakit parayla birikim sağlayıp Türkiye’de emlak işine de girebilir, çoluk çocuğunu devletin verdigi parayla okutabilir…. ama hala Kanada ve Kanadalı düşmanlığı!

Kardeşim ayıp yahu! Vallahi ayıp, billahi ayıp! Hep alıcı değil, biraz da verici olmayı deneseniz! Hep yıkıcı değil, biraz da yapıcı olmayı deneseniz. Hem husumet ve adavetle değil, biraz da muhabbetle mukabelede bulunmayı…İçinde yaşadığınız şu topluma, laf ve şikayet üretmekten başka, biraz da faydanız olsa, katkı sunsanız! Mesela hani çok dini bütünsünüz ya, İslamın güzelliklerini biraz da yaşayarak gösterseniz!

“Kanadalı günahkarlardan”, “yabancılardan” (kim yabancıysa artık buralarda) uzak durmayı kendine hayat felsefesi edinen, gece gündüz Türkiye siyasetiyle ilgilenen, 30 yıldır İngilizceleri yerinde sayan….bu insanları en iyisi kendi haline bırakmak!

Sonsöz:

Kardesim o kadar çok sevmiyorsan buraları çekip gidersin!

Veya Türkiye’yi çok seviyorsun seni buralarda tutan kim ki!

SHARE
Previous articleKanada’da Eğitim
Next articleMerhaba

LEAVE A REPLY