Kanada’nın 7 Harikası

0
2368

Dünyanın en büyük ikinci ülkesi olan Kanada’nın her bir köşesinde ayrı güzellikler var. Özellikle de tabiat harikaları…

Devlet televizyonu CBC’nin ülke genelinde düzenlediği bir anketle Kanada’nın yedi harikasını belirlendi.

 

  • Kanu: Kanada yerlilerinden kalan çok önemli bir kültürel miras. Yüzyıllarca Kanada yerlilerinin göllerde, nehirlerde ulaşımı sağlayan bu geleneksel sandal, bugün Kanadalıların doğa sporu ve eğlencesi için kullandıkları bir araç. Kullanımı güvenli ve oldukça zevkli. İnsanlara Kanada gölleriyle ve nehirleriyle kucaklaşma imkanı sunuyor. Sakin bir suda Kanu oldukça dinlendirici ve terapütik.

kano1 kano2 kano3

  • İglo: Bu kar evleri de Kuzeyde yaşayan Kanadalıların kültürel miraslarından. Kardan yapılmış bu evlerde eskimolar yaşıyor. Kış aylarında hemen hemen her Kanada okulunun bahçesinde çocuklar tarafından yapılmış bir iglo görebilirsiniz.

ig1 ig2 ig3

  • Niyagara Şelalesi: Adeta Kanada’nın resmi temsilcisi. Kanada’da denince akla gelen ilk şey. Balayı, haftasonu seyahatleri, kumarhaneler için Kanada’nın en cazip adresini her yıl milyonlarca turist ziyaret ediyor. Gazinoları, eğlence parkları ile meşhur. Kanada’nın Las Vegas’ı.

ni1 ni2 ni3

  • Northern Lights: Ülkenin daha çok kuzey bölgelerinde gözlemlenen izleyeni büyüleyen yıldız kümelerinin rengarenk dansı.

no1 no2 no3

  • Roki Dağları: Alberta eyaletinin devasa kayalık dağları, derin vadileri, dağlardaki türkuaz gölleri, kaplıcaları ile görülmesi gereken yerlerden. Dağcılık, bisiklet sürme, kayak, balıkçılık için çok cazip. Özellikle şuralar ziyaret edilmeli: Banff National Park , Jasper National Park , Kootenay National Park, Waterton Lakes National Park, Yoho National Park

 ro1 ro2 ro3

  • Quebeck Şehri: Sadece Kanada’nin degil, Kuzey Amerika’nın en eski şehri. 400 yaşında. 17yüzyılda Fransız keşifçilerce kurulmuş romantik ve tarihi bir şehir. Muhakkak görülmeli ve bir kaç gece kalınmalı. İlk kez gidenlere yaz günlerini tavsiye ederiz.Mimarisi, Avrupai sokakları ve bahçeleriyle zengin bir kültürel miras.

 q1 q2 q3

  • Bozkır semaları: Manitoba, Alberta ve Saskatoon eyaletlerinin görülmeye değer uçsuz bucaksız berrak gökyüzü, adeta ters çevrilmiş bir okyanus gibi kilometrelerce uzayıp gider ve özgür Kanadalı ruhunu temsil eder.

 

p1 p2 p3

LEAVE A REPLY